Rekrutacja » Technikum

Absolwent kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych po ukończeniu szkoły uzyskuje wykształcenie średnie oraz dwie kwalifikacje zawodowe: K1-sporządzanie potraw i napojów i K2-organizacja żywienia i usług gastronomicznych. W trakcie nauki uczeń uzyskuje umiejętności sporządzania różnego rodzaju potraw, ciast, napojów i deserów z zastosowaniem narzędzi, maszyn i urządzeń w zakładach gastronomicznych i przedsiębiorstwach oraz potrafi zorganizować kompleksową obsługę imprez gastronomicznych.

Ukończenie szkoły daje bardzo dobre przygotowanie zawodowe i solidne podstawy z zakresu przedmiotów ogólnokształcących co umożliwia uczniowi po zdaniu matury w naszej szkole dalsze kształcenie na poziomie wyższym. Nauka języków obcych odbywa się w multimedialnej pracowni językowej. W technikach program przewiduje dodatkowe zajęcia z języka obcego - język angielski zawodowy. W okresie nauki uczeń odbywa 8 tygodniową praktykę zawodową w renomowanych obiektach hotelowych i gastronomicznych. Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uczeń otrzymuje Certyfikat EUROPAS w języku polskim i angielskim uznawany przez wszystkie kraje Unii Europejskiej.
Uczeń kończący technikum będzie bardzo dobrym fachowcem w swoim zawodzie a jednocześnie bardzo dobrym organizatorem pracy w branży gastronomicznej i hotelarskiej.

konkurs gastronomiczny

kurs barmański