ŚWIĘTO SZKOŁY

Strona główna » ŚWIĘTO SZKOŁY

2017-12-21 00:00

Jak tradycja karze, kolejny raz w naszej szkole było się "Święto szkoły'' w obecności szanownych gości, którzy zechcieli przybyć na naszą uroczystość. A byli wśród nich:
Starosta Nowosądecki - Pan Marek Pławiak,
Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Powiatu Nowosądeckiego - Pani Bożena Mynarek,
Wojt Gminy Łososina Dolna -Pan Stanisław Golonka,
Proboszcz Parafii w Tęgoborzy - ks. Stanisław Berdzik,
Przedstawicielki Rady Rodziców - Pani Marta Kwiatkowska oraz Pani Marta Popiela.
Inscenizacja wesela Boryny oraz spektakl mikołajkowy w wykonaniu wolontariuszy to główne atrakcje święta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta.
Podczas uroczystej akademii przybliżono biografię patrona szkoły, laureata literackiej nagrody Nobla za czterotomową epopeję chłopską "Chłopi". Grupa uczniów wcieliła się w postaci z jego książki i odegrała sceny z wesela Boryny. Podczas odbijanego, Panna Młoda porwała do tańca starostę Marka Pławiaka. Na parkiecie zatańczył też wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka. W świąteczny nastrój wprowadzili widzów członkowie szkolnego wolontariatu, którzy zagrali spektakl o Śnieżynkach poszukujących choinki na Boże Narodzenie. Na co dzień młodzi ludzie angażują się w pomoc potrzebującym. Organizują m.in. bale charytatywne, podczas których zbierają datki na rehabilitację chorych i wsparcie dzieci z ubogich rodzin.
Starosta Marek Pławiak złożył całej szkolnej społeczności życzenia świąteczne. Błogosławieństwa młodzieży i nauczycielom udzielił ks. Stanisław Berdzik, proboszcz parafii Tęgoborze.