• swieto_szkoly15_11.jpg

ŚWIĘTO SZKOŁY

2015-12-10 09:36

04 grudnia 2015 roku po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły. Tym razem w 90-tą rocznicę śmierci naszego patrona W. S. Reymonta i 10-tą rocznicę nadania jego imienia szkole. Tradycyjnie przypomnieliśmy niełatwe życie i twórczość noblisty, a w retrospektywnej prezentacji dotychczasowe obchody naszego święta. Był też akcent folklorystyczny - do tańców i przyśpiewek w wykonaniu uczniów klasy II technikum przygrywała kapela GAZDERSI. Rozdanie  mikołajkowych podarunków każdej z klas zakończyło uroczystość.

• mikolaj_wolontariat15_1.jpg

Szkolny wolontariat w Przedszkolu Specjalnym

2015-12-10 09:19

W grudniu Wolontariusze działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy złożyli wizytę Mikołajkową swoim podopiecznym uczęszczającym do oddziału specjalnego przedszkola nr 10 w Nowym Sączu oraz obdarowali ich paczkami zakupionymi dzięki hojności sponsorów. Dzieci miały okazję spotkać się z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

• 11listopada15_1.jpg

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

2015-11-15 17:54

11 LISTOPADA to szczególna data w historii Polski, po 123 latach zaborów ojczyzna powróciła na mapy Europy.
    W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada, społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu. Tym razem upamiętnienie wydarzeń roku 1918 w mniejszym stopniu polegało na przywoływaniu konkretnych wydarzeń, w większym zaś miało charakter ogólnej refleksji nad przeszłością i naukami z niej płynącymi. Program – przygotowany przez uczniów klasy II technikum pod opieką pana Zimowskiego – wpisywał się z wdziękiem w nastrój jesiennych dni. Słowo podsumowania – bardzo celne myśli na temat istoty patriotyzmu – wygłosił na koniec dyrektor szkoły Andrzej Lach.

• stypendium15_1.jpg

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

2015-11-10 10:25

Do trzech razy sztuka.

Czy można przez trzy kolejne lata być Stypendystą Prezesa Rady Ministrów?

Okazuje sie, że tak. Tej sztuki dokonał nasz uczeń technikum Damian Nowak.

W minionym tygodniu otrzymał z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Pana Grzegorza Barana i dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Pana Stanisława Szudka dyplom i roczne Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

• nagroda_starosty15.jpg

Nagrodzona przez Starostę

2015-10-16 12:35

Starosta nowosądecki Pan Marek Pławiak przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla wyróżniających się w ubiegłym roku nauczycieli szkół, dla których Powiat Nowosądecki jest organem prowadzącym. Gratulacje nagrodzonym złożył także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Pan Stanisław Szudek oraz członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

• dz_nauczyciela151.jpg

Święto Edukacji Narodowej

2015-10-16 12:24

Dnia 13 października w ZSP w Tęgoborzy uroczyście celebrowano Święto Edukacji Narodowej, które w tym roku połączono ze ślubowaniem klasy I ZSZ. Na tę okoliczność przygotowano krótką akademię z udziałem klasy II i IV Technikum oraz III ZSZ poświęconą historycznym zagadnieniom edukacji i jej roli w naszym życiu. Po zakończeniu części artystycznej pan Dyrektor odczytał tekst ślubowania, który powtarzali uczniowie klasy I ZSZ by w ten sposób zasilić prawnie grono uczniowskie.

• Spektakl profilaktyczny „Jestem – jak łatwo powiedzieć”

2015-10-14 08:23

W poniedziałek, 5 października uczniowie naszej szkoły oraz miejscowego Gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym połączonym z prelekcją. Program przepełniony muzyką oraz scenami pantomimicznymi traktował o szacunku wobec samego siebie oraz innych, tak w sferze realnej, jak i cybernetycznej.

• ewakuacja15_10[1].jpg

EWAKUACJA

2015-10-08 23:05

Czyżby uczniowie, aż tak palili się do nauki ...!?

O godzinie 8.20 w szkole pojawia się dym zwiastujący "pożar". Do akcji wkraczają nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Ogłoszona ewakuacja szkoły odrywa uczniów ku ich niezadowolenie od zajęć lekcyjnych. Bo przecież wystarczy, że oni na co dzień "palą się do nauki". Pojawienie sie wozu bojowego straży pożarnej z OSP Tęgoborze potwierdza, że ewakuacja jest jak najbardziej poważna i przeprowadzana z rozmachem.

• DSC05774.JPG

Spotkanie nad „Zatoką Szczęśliwych Ludzi”

2015-09-18 12:53

W ostatnie dni słonecznego lata, nie mogło zabraknąć ruchu na świeżym powietrzu, dlatego 17 września uczniowie klasy II TżiUG (technikum), II TH oraz III ZSZ wybrali się do Ośrodka Wypoczynkowego w Znamirowicach. Teren rekreacyjny położony nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego był idealnym miejscem na wypoczynek i spotkanie, które stało się doskonałą formą integracji młodzieży.

• zywiec15_5.jpg

WYCIECZKA

2015-09-15 10:49

Węgrzce Wielkie, Wieliczka, Żywiec

W dniach od 9 do 10 września uczniowie technikum brali udział w wyjeździe w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Poszczególne punkty programu to: Piekarnia "Królewska" w Węgrzcach Wielkich, gdzie przygotowaliśmy ciasto i uformowali do wypieku, a po 3 godzinach nasze arcydzieła sztuki piekarskiej skonsumowaliśmy i nikt się nie pochorował. Po posiłku i spacerze po Wieliczce udaliśmy się "na sen" do jednego z hoteli.