• apel_wielkanocny_4[1].jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

2016-03-25 09:52

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
    Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
    i drugiego człowieka.
    Życzymy, aby Święta Wielkanocne
    przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
    By stały się źródłem wzmacniania ducha.
    Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą,
    niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

• dni_otwarte_10.jpg

"DNI OTWARTE" SZKOŁY

2016-03-24 22:52

W dniach 22 i 23.03.2016r w ramach dni otwartych nasza szkoła miała przyjemność gościć opiekunów oraz młodzież klas III okolicznych gimnazjów z Tęgoborzy i Łososiny Dolnej.
    Gimnazjaliści poznali ofertę edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2016/2017 i umiejętności gastronomiczne naszych uczniów.
    W pracowni technologii żywienia można było zobaczyć na żywo proces technologiczny sporządzania ciast i potraw. Nasi goście mieli możliwość degustacji wyrobów ciastkarskich, wśród których królowały: kruche babeczki, pączki ziemniaczane, diablotki z ciasta francuskiego oraz potraw: pierogów syryjskich i rożków z ciasta ziemniaczanego.

• apel_wielkanocny_1.jpg

APEL WIELKANOCNY

2016-03-24 22:40

Uczniowie klasy II technikum zorganizowali uroczysty apel wielkanocny. W programie przedstawili obchody Wielkiego Tygodnia oraz tradycje świąteczne w Polsce, w Małopolsce oraz najbliższej okolicy. W swym programie zabrali nas w podróż po Europie i świecie prezentując obchody świąt między innymi w Czechach i na Słowacji, we Włoszech, Rosji, Meksyku, Portugali oraz USA.

• kartki_1[1].jpg

KARTKI ŚWIĄTECZNE - AKCJA CHARYTATYWNA

2016-03-24 22:32

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną rozprowadzając wśród uczniów i pracowników szkoły „Świąteczne kartki dobroczynne –Wielkanoc 2016”. Zebraną kwotę pieniężną przekazano Stowarzyszeniu "Sursum Corda” w Nowym Sączu dla podopiecznych programu "Na ratunek”.

• zbiorka_zywn_2.jpg

POMAGAMY!

2016-03-20 21:47

W związku z działalnością szkolnego Wolontariatu, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w świątecznej zbiórce produktów żywnościowych. W dniach 16-17 marca 2016 roku  wolontariusze z klasy II oraz IV technikum z entuzjazmem zbierali produkty w dwóch wyznaczonych sklepach w  Tęgoborzy. Zebrane artykuły żywnościowe zostaną przekazane lokalnemu oddziałowi Caritas, który wykona paczki dla najuboższych rodzin w naszej miejscowości. Pracę naszych uczniów możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

• ulotka_rekrut_15.jpg

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE SZKOŁY

2016-03-19 22:55

W dniach 22-23.03.2016 r. nasi uczniowie zaprezentują umiejętności, które opanowali w ramach nauki szkolnej oraz kursów zawodowych.
    Aby przybliżyć gościom oraz osobom zainteresowanym nauką w naszej szkole poniżej przedstawiamy skrót informacji dotyczących planowanych kierunków kształcenia na rok szkolny 2016/2017.

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych po ukończeniu szkoły absolwent uzyskuje wykształcenie średnie oraz dwie kwalifikacje zawodowe:

K1-sporządzanie potraw i napojów oraz K2-organizacja żywienia i usług gastronomicznych.

Praktyki zawodowe organizowane są przez szkołę i odbywają się w renomowanych zakładach gastronomiczno - hotelarskich.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa –(wielozawodowa) - nauka trwa 3 lata, uczeń jest młodocianym pracownikiem zdobywającym umiejętności u pracodawcy. Każdego miesiąca otrzymuje wynagrodzenie za wykonaną pracę. Po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymuje tytuł czeladnika lub pracownika wykwalifikowanego. Szkoła ułatwia znalezienie miejsca nauki zawodu na terenie powiatu nowosądeckiego, limanowskiego oraz brzeskiego. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zawody wśród uczniów ZSZ oraz miejsca praktyk.

• dz_kobiet_16_8.jpg

"BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..."

2016-03-08 21:00

8 marca to dzień, w którym corocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.
    W tym też dniu w naszej szkole w uznaniu doniosłej ich roli w naszej rzeczywistości odbyła się uroczystość przygotowana przez młodzież klasy II Technikum i III ZSZ pod kierunkiem P. Ryszarda Rejowskiego.
    Na początku Paweł Hełmecki przedstawił krótko historię tego święta. Następnie uczniowie uświetnili czas obecnym Paniom programem artystycznym. Robert Tokarczyk i Kamil Kantek wcielili się w redaktorów Teleexpresu a Michał Bogdanowicz w korespondenta tego programu. Nad wszystkim czuwał redaktor wydania Oleksy Dawid.

• walentynki16.jpg

DZIEŃ ZAKOCHANYCH !!!

2016-02-14 21:14

Skończył się karnawał. Dni niestety nadal są krótkie, zimne i często pochmurne. Jest luty. Jednak jest święto, które sprawia, że w środku tego zimowego miesiąca, pojawia się ogromne słońce. To Walentynki – dzień zakochanych.

Legenda mówi, że 14 lutego ptaki wybierają swoich partnerów. To prawdopodobnie dlatego ludzie nazwali ten dzień „Dniem Zakochanych”. Niech to miłe święto gości w naszych sercach zawsze!

• apel_wigilijny15_1.jpg

APEL WIGILIJNY

2016-01-07 00:00

Dnia 22 grudnia w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel wigilijny przygotowany przez uczniów klasy IV TK oraz klasy II TŻ i UG we współpracy z uczniami II TH. Centralna uroczystość miała miejsce na świetlicy szkolnej, która na tą chwilę stała się domem literackiego Boryny goszczącego przebranych kolędników. Młodzież śpiewała kolędy przy akompaniamencie zaproszonego na tę okazję zespołu Gazdersi odgrywając jednocześnie role kolędnicze w wyjątkowej scenerii ubogiej szopki.

• przeglad_gastron15_11.jpg

PRZEGLĄD GASTRONOMICZNY W NAWOJOWEJ

2015-12-10 09:39

W dniu 8 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zorganizowano pierwszy Powiatowy Przegląd Szkół Gastronomicznych pod hasłem "Coraz bliżej święta", który zaszczycił  swoją obecnością Starosta Nowosądecki Pan Marek Pławiak oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Pani Maria Jabłońska i dyrektorzy szkół powiatowych.