• strzelectwo16_1.jpg

OSTRE STRZELANIE!!!

2016-06-04 00:00

W ramach obchodów Dnia Dziecka młodzież naszej szkoły chwyciła za broń. Na szczęście nie było to związane ze zrywem zbrojnym, lecz ze zdrową rywalizacją na strzelnicy. Strzelanie zostało poprzedzone szkoleniem z zakresu obchodzenia się z bronią, zasadami bezpiecznego zachowania się na strzelnicy prowadzonym przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa - dyrektora Andrzeja Lacha.
    Broń pneumatyczna zwana popularnie wiatrówką, może być równie groźna dla zdrowia i życia ludzkiego jak broń palna. Dlatego też szczególny nacisk podczas zawodów położono na przestrzeganiu procedur regulujących organizację i przebieg strzelania.

• sport16_1.jpg

SPORT, SPORT, SPORT

2016-05-30 11:28

Nasza drużyna piłki nożnej miała przyjemność gościć reprezentacje pobliskich gimnazjów.
    Rozegraliśmy trzy mecze. Pierwszy z reprezentacją Gimnazjum w Ujanowicach. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu w ostatnich sekundach meczu udało się naszej drużynie strzelić zwycięską bramkę.
    We wtorek 24.05.2016 rozegraliśmy dwa mecze. W pierwszym z nich po ciężkiej walce pokonaliśmy drużynę Gimnazjum w Tęgoborzy. Mecz był trudny i kosztował wiele sił i zdrowia. W następnym spotkaniu z Gimnazjum w Łososinie Dolnej popłynęły krew, pot i łzy. Po wyrównanej pierwszej połowie przeciwnicy obnażyli wszystkie nasze braki siłowo-kondycyjne wykorzystując nasze słabości i odnosząc zasłużone zwycięstwo.

• praktyki16_1.jpg

PRAKTYKI ZAWODOWE

2016-05-30 11:27

Przez dwa tygodnie maja uczniowie klasy II technikum brali udział w praktykach zawodowych, które miały miejsce w Hotelu "Litwiński" w Tęgoborzy, Hotelu "Heron" w Siennej oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji "Alpina Sport" w Muszynie. Nasi praktykanci mieli okazję nie tylko zastosować i pogłębić zdobytą wiedzę i umiejętności zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy ale także miło i atrakcyjnie spędzić czas.

• stroze16_1.jpg

PODOPIECZNI SZKOLNEGO WOLONTARIATU W "SĄDECKIM BARTNIKU"

2016-05-28 22:24

W dniu 27 maja 2016 roku odbył się wyjazd 15 podopiecznych Wolontariatu Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy do Stróż k/Grybowa. Dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami miały możliwość odwiedzenia Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik". Wycieczce tej towarzyszyły przede wszystkim elementy edukacyjne w postaci warsztatów, w czasie których dzieci ochoczo przygotowały woskowe świece oraz słuchały ciekawego wykładu, dzięki któremu mogły przyswoić ciekawe informacje na temat pszczół, rodzajów uli oraz procesu tworzenia miodu.

• maturzysci16_1.jpg

UROCZYSTE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

2016-05-04 00:08

W piątek 29 kwietnia 2016 roku ostatni dzwonek w naszej szkole usłyszeli tegoroczni absolwenci Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Maturzystów pożegnano uroczystą akademią przygotowaną przez młodszych kolegów i koleżanki klasy 2 technikum pod kierunkiem pani Stanisławy Bodek. Dyrektor szkoły po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości podsumował osiągnięcia uczniów i wraz z wychowawcą klasy wręczył nagrody i dyplomy.

• kon_motor16_1.jpg

KONKURS MOTORYZACYJNY

2016-05-03 00:00

Tradycji stało się zadość!
    Podobnie jak w latach poprzednich, i w tym roku uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych Turnieju Motoryzacyjnego.
    Co prawda, nie udała się im sztuka zajęcia po raz trzeci z rzędu pierwszej lokaty wśród szkół powiatowych. Musieli uznać wyższość kolegów ze Starego Sącza, ale zajęcie drugiego miejsca było potwierdzeniem ich wysokiej wiedzy i umiejętności z zakresu motoryzacji.

• wolontariat_animacje_3.jpg

WOLONTARIAT - POKAZ ANIMACJI DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2016-05-02 00:00

Dnia 28 kwietnia w oddziale specjalnym przedszkola nr 10 w Nowym Sączu miał miejsce niezwykły pokaz animacji przygotowany z myślą o niepełnosprawnych podopiecznych. Zabawy obejmowały ruch na świeżym powietrzu, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych, taniec oraz balonikowe zoo. Imprezę zorganizowano dzięki wolnym datkom od sympatyków Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy.

• dzien_ziemi8.jpg

CHROŃMY ZIEMIĘ - MAMY JĄ TYLKO JEDNĄ

2016-04-28 22:39

W dniu 22.04.2016 odbył się etap pisemny szkolnego konkursu pt. "Chrońmy Ziemię, mamy ją tylko jedną".
    Finał konkursu miał miejsce 26.04 2016 w obecności licznej widowni pod nadzorem jury, w skład którego wchodzili:
    p. Dyrektor A. Lach, p. M. Grabowska, p. M. Zelek oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego M. Czyżycka.
    Finaliści konkursu odpowiadali na wylosowane pytania (każdy po 4) dotyczące między innymi: efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnych deszczy czy różnorodności biologicznych.

• ulotka1.jpg

REKRUTACJA 2016/2017

2016-04-12 12:00

DRODZY GIMNAZJALIŚCI.

Ruszyła rekrutacja do naszych szkół. Serdecznie zapraszamy kandydatów do technikum i szkoły zawodowej do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

• pierniczki_wolontariat_1.jpg

PIERNIKOWE SERCA

2016-04-12 10:56

Już kolejny raz w ramach działalności szkolnego Wolontariatu „Razem Łatwiej” uczniowie II technikum pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych ochoczo upiekli 120 pierników w kształcie serca, które będą rozprowadzane wśród pracowników, uczniów i sympatyków szkoły. Dochód z przeprowadzonej akcji zostanie przeznaczony na organizację wycieczki dla podopiecznych wolontariatu z okazji Dnia Dziecka. Owoce pracy uczniów przedstawiają poniższe zdjęcia.