Kontakt

Zespół Szkół 

Ponadgimnazjalnych

im. W. St. Reymonta

ul. Św. Floriana 23

33-312 Tęgoborze

tel/fax.18-444-90-59

zs_tegoborze@poczta.onet.pl

bip

cke

starostwo

Strona główna

 • bal17_1.jpg

  BAL DOBRYCH SERC

  2017-05-04 00:00

  22 kwietnia 2017 roku w Hotelu "Litwiński" odbył się już III Bal Charytatywny "Dobrych Serc" zorganizowany przez Wolontariat działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkole Podstawowej w Tęgoborzy. Główną organizatorką balu była p. Agnieszka Rosiek ze SP we współpracy z p. Kingą Janus z ZSP. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie środków na wakacyjne wyjazdy rehabilitacyjno-integracyjne dla niepełnosprawnych i pochodzących z rodzin wielodzietnych podopiecznych wolontariatu z terenu Tęgoborzy.

 • dni_otwarte17_40.jpg

  DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

  2017-04-29 00:00

  W dniach 25 i 26 kwietnia odwiedzili nas sympatyczni uczniowie klas trzecich gimnazjów z Łososiny Dolnej, Tęgoborzy, a nawet Czchowa. Chcieliśmy przedstawić im naszą ofertę edukacyjną na następny rok szkolny – nie tylko na ulotkach. Aby przybliżyć zakres kształcenia w technikach przygotowaliśmy „scenki” tematyczne dotyczące hotelarstwa i technikum żywienia. Były to: pokazy dekoracji z ręczników hotelowych, sztuka składania serwetek, nakrywanie stołu, zaprezentowanie pracy baristy (i kosztowanie różnorodnych kaw), barmana – można było nie tyko spróbować, ale też samodzielnie wykonać wybrany koktajl, sztuki carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach) oraz widowiskowy pokaz flambirowania i podawania deserów (też do spróbowania).

 • 18160067_748125202021514_1941975752_o.jpg

  TURNIEJ MOTORYZACYJNY

  2017-04-26 00:00

  Tradycji stało się zadość!

  25 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Saczu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.
  Podobnie jak w latach poprzednich, i w tym roku uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych Turnieju Motoryzacyjnego.
  Co prawda, nie udała się im sztuka zajęcia po raz trzeci z rzędu pierwszej lokaty wśród szkół powiatowych. Musieli uznać wyższość kolegów ze Starego Sącza, ale zajęcie drugiego miejsca było potwierdzeniem ich wysokiej wiedzy i umiejętności z zakresu motoryzacji.

 • afisz17a[1].jpg

  ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE SZKOŁY

  2017-04-24 00:00

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie ZSP w Tęgoborzy serdecznie zapraszają uczniów klas III gimnazjum na Dni Otwarte, które odbędą się 25-26 kwietnia 2017 r. od godz. 9.00 do 13.00. W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje o szkole, o kierunkach kształcenia w technikum i szkole branżowej I stopnia, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami lub uczniami oraz poczęstować się wypiekami własnej produkcji. Ponadto nasi uczniowie zaprezentują umiejętności, które opanowali w ramach nauki szkolnej oraz kursów zawodowych. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • wesele.jpg

  W BRONOWICKIM DWORKU – „Wyście sobie, a my sobie”.

  2017-04-22 00:00

  Dnia 21 kwietnia młodzież klasy III technikum oraz I ZSZ „uczestniczyła” w weselu Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. Spektakl teatralny zrealizowany na podstawie dramatu St. Wyspiańskiego, pt. „Wesele”, miał miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Organizatorem przedsięwzięcia był TEATR „CRACOVIA”.
  Bogata symbolika, sceny realistyczne i fantastyczne, wszechobecna chłopomania, sprawy narodowo – wyzwoleńcze, rekwizyty i stroje z epoki Młodej Polski oraz wspaniała gra aktorów krakowskich scen złożyły się na całokształt subiektywnych wrażeń odbiorców.

 • wielkanoc17_9.jpg

  PAMIĘĆ I TRADYCJA

  2017-04-18 00:00

  Strumieniu, leśny strumieniu,
  Odsłoń mi tajemnicę swego początku!
  Cisza- dlaczego milczysz?

  Fragment „Tryptyku Rzymskiego”Jana Pawła II to jeden z utworów prezentowanych przez młodzież klasy III technikum na spotkaniu poświeconym kolejnej rocznicy jego śmierci oraz tradycjom i obyczajom Świąt Wielkanocnych.
  W montażu słowno – muzyczno – multimedialnym ukazano drogę do świętości wielkiego Polaka, który przez całe swoje życie był rzecznikiem wartości uniwersalnych. Piękne zdjęcia z niemalże 27 letniego pontyfikatu, wzbogacone o kompozycje Piotra Rubika, recytację poezji naszego papieża oraz wspólne odśpiewanie „Barki”, stworzyły wspaniały nastrój wspomnień o człowieku, który kochał Boga, ludzi i naturę. Był miłośnikiem kultury i sztuki. Przypominał, że musimy od siebie wymagać, nawet wtedy, gdy inni od nas nie wymagają. 

 • afisz17a.jpg

  REKRUTACJA 2017/2018

  2017-03-21 13:03

  DRODZY GIMNAZJALIŚCI!!!

  Ruszyła rekrutacja do naszych szkół. Serdecznie zapraszamy kandydatów do technikum i szkoły branżowej I stopnia do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018 do:

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technikum Hotelarskiego,
  • Szkoły Branżowej I Stopnia (Zasadniczej Szkoły Zawodowej - wielozawodowej) kształcącej w zawodach: sprzedawca, fryzjer, cukiernik, kucharz, piekarz, wędliniarz, ślusarz, elektryk, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, kierowca - mechanik i innych.
 • targi_szkol175.jpg

  GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  2017-03-06 06:30

  W dniu 28.02.2017 uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zaprezentować gimnazjalistom z terenu powiatu nowosądeckiego kierunki kształcenia na rok szkolny 2017/2018.
  Planowane kierunki kształcenia:
  - Technik hotelarstwa
  - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  - Szkoła branżowa I stopnia (wielozawodowa).
  Zapraszamy na dni otwarte szkoły - 25 oraz 26 kwietnia 2017.
  ZAPRASZAMY!!!

 • DYPLOM_17.jpg

  PORY ROKU W KSZTAŁTACH I KOLORACH

  2017-02-20 22:29

  Tematem XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza” były „Cztery pory roku – barwy i cienie”. Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przeprowadzony został przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

  Naszą szkołę reprezentowała  Małgorzata Czyżycka , która otrzymała dyplom za wykonanie znakomitej pracy.

  Serdecznie gratulujemy!

 • ks_sitko.jpg

  "SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ"

  2017-01-05 00:00

  Z wielkim smutkiem i żalem pożegnaliśmy wieloletniego pracownika Ks. Prałata Władysława Sitkę, który zmarł 3 stycznia 2017 r w Tęgoborzy. W latach 1990 - 2004 był katechetą w naszej szkole. Swoją postawą i zaangażowaniem w pracę dydaktyczno - wychowawczą kształtował charaktery młodzieży i wyzwalał w niej wszystko co dobre. Można powiedzieć, iż był najlepszym przyjacielem naszej szkoły. Trudno wprost zliczyć ile godzin poświęcił na wychowanie młodego pokolenia. Dla dojeżdżającej młodzieży utworzył na starej plebani internat wraz z wyżywieniem. Gdy zaszła konieczność odwoził do domu mieszkających z dala od szkoły. Nigdy nie liczył kosztów i strat. Wspólnie z młodzieżą organizował jasełka, spotkania opłatkowe, konkursy, pielgrzymki, gazetki tematyczne.

Facebook