• 22343905_831993883634645_1958969335_o.jpg

NARODOWE CZYTANIE 2017 - "Wesele" St.Wyspiańskiego

2017-10-07 00:00

6 października uczniowie kl IV technikum oraz I BS i III ZSZ wzieli udział w szóstej edycji Narodowego Czytania "WESELE" ST. Wyspiańskiego.

Narodowe czytanie to akcja której pomysłodawcą jest kancelaria Prezydenta Polski i odbywa się od 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja kanonu rodzimej literatury oraz promocji czytelnictwa.

Wsród zaproszonych gości obecna była Pani Krystyna Marzec - Kierownik Biblioteki Publicznej w Tęgoborzy.

• 22343734_831996516967715_230615689_o.jpg

ŚLUBOWANIE KLASY I BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

2017-10-06 00:00

W czwartek, 5 października, przyjęliśmy wreszcie oficjalnie pierwszoklasistów do naszej szkolnej społeczności. Impreza miała miejsce przy Hotelu Litwiński. Najpierw odbyła się część oficjalna, z udziałem dyrektora szkoły Ryszarda Rejowskiego. Tu najważniejszym elementem było uroczyste ślubowanie. Następnie - w ramach części rozrywkowej - seria konkursów i zabaw przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Największe emocje wzbudził chyba wyścig w workach i przeciąganie liny. A na koniec wspólny posiłek: kiełbaska z grilla i herbatka w sympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że taką udaną i miłą współpracę uda się utrzymać przez najbliższe trzy lata!

• spotkanie17_1.jpg

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MELLEREM

2017-10-02 00:00

29 września 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tęgoborzy odbyło się spotkanie autorskie. W spotkaniu brała udział młodzież z kl.IV technikum. O swoich wędrówkach opowiadał pokazując barwne zdjęcia Andrzej Meller, urodzony w Warszawie reporter wojenny. Z wykształcenia antropolog kultury. Od 17 lat w drodze, poza Polską spędził ponad 10 lat. Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Pracuje jako przewodnik wycieczek od Kaukazu po Daleki Wschód. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wioski w Afryce Północnej.

• zawody17_1.jpg

ZAWODY SPORTOWE

2017-09-22 00:00

20 września 2017 r. na stadionie sportowym w Zawadzie k. Nowego Sącza odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. Naszą szkołe reprezentowali uczniowie z ZSZ.

• pielgrzymka17_1.jpg

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY I ŁAGIEWNIK

2017-09-20 20:51

W dniu 15 września odbyła się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Nie mogło nas tam zabraknąć. Dzięki sprawnej organizacji katechety, ks. Stanisława Stręka, nasi maturzyści pojechali prosić o światło Ducha Św. podczas czekających ich egzaminów i dobre wybory w dalszym życiu. Pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego uczestniczyli we mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu i Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. W drodze powrotnej odwiedzili Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i dom św. Siostry Faustyny w Łagiewnikach.

• just17_1.jpg

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NA GÓRZE ŚW. JUSTA

2017-09-09 00:00

Jak co roku w dniu 8 września odbyły sie uroczystości odpustowo-dożynkowe na Górze Św. Justa w Tęgoborzy. Tradycyjnie w tym dniu delegacja naszej szkoły (Marlena Kwiatkowska i Iwona Bednarek z kl. IV TH oraz Piotr Zaręba z kl. I BS) uczestniczyła w sumie odpustowej i złożyła dar ołtarza. W tym roku uroczystość była wyjątkowa, gdyż połączona została z posłaniem ks. Karola Kuźmy na misję do Afryki.

• sport17_1.jpg

CZERWIEC NA SPORTOWO

2017-06-11 00:00

Sprzyjająca aura, dostęp do boiska sportowego klubu "Hart Tęgoborze" oraz obiektów Orlika umożliwiły zorganizowanie szeregu imprez sportowych wraz z uczniami i nauczycielami pobliskich Gimnazjów.
    1 czerwca wspólnie z Gimnazjum w Tęgoborzy zorganizowaliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Mecze piłki nożnej na dużym boisku a następnie na Orliku przyciągnęły tłumy fanów zawodników. Mecz siatkówki, przeciąganie liny, skoki w workach, kiełbaski z grilla, skoczna muzyka spowodowały nastrój pikniku rodzinnego.
    Natomiast w dniu 6 czerwca rozegraliśmy mecz towarzyski z uczniami Gimnazjum w Ujanowicach a 7 czerwca gościliśmy drużynę Gimnazjum w Łososinie Dolnej. Mecze były zacięte, ale odbyły się w przyjacielskiej atmosferze i bez kontuzji.

• budapeszt17_1.jpg

FOTORELACJA Z WYCIECZKI DO BUDAPESZTU

2017-06-04 23:47
  • budapeszt.jpg

WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

2017-05-20 00:00

Miło nam poinformować, iż w dniach 23-24 maja odbędzie się szkolna wycieczka do Budapesztu. Ramowy program obejmuje:

1 dzień – zbiórka uczestników o godz. 02:45 obok budynku szkoły, spotkanie z pilotem-przewodnikiem, wyjazd przez Słowację na Węgry, przyjazd do Budapesztu w godzinach dopołudniowych, zwiedzanie z okien autokaru, spacer ze zwiedzaniem: Plac Tysiąclecia (Bohaterów), Zamek Vaydahunyad, Park Miejski (Varosliget), Hala Targowa – czas wolny na zakup pamiątek i węgierskich specjałów, papryki, salami itp., c.d. zwiedzania: m.in. Parlament, katedra Św. Stefana, wzgórze zamkowe, Baszta Rybacka, kościół NMP, Góra Gellerta - panorama Budapesztu, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg,

• ksiazki17_1.jpg

ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

2017-05-08 23:03

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 – 2020 proponujemy udział w akcji "Zaproponuj książkę do biblioteki"

Otrzymaliśmy 5 000,00 zł na książki, które razem kupimy!

Zapraszamy uczniów oraz rodziców do wspólnego budowania księgozbioru bibliotecznego i dodawania ciekawych pozycji książkowych. Możemy spełnić Wasze książkowe pragnienia. Wystarczy podać tytuły, autorów, serie wydawnicze.

Wszelkie propozycje dotyczące zakupu nowości wydawniczych prosimy składać na facebooku  szkoły lub wrzucać do KUFRA  KSIĄŻKOWYCH  PROPOZYCJI znajdującego się na szkolnym korytarzu.