• turniej_motoryz18_23.jpg

• jesus-resurreccion.jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

2018-03-28 00:01

Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzymy radosnych, światecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy.

• apel.jpg

APEL WIELKANOCNY

2018-03-28 00:00

W przeddzień świąt Wielkiej Nocy czniowie klasy IV technikum zorganizowali uroczysty apel wielkanocny. Swój program rozpoczęli od wspomnienia postaci Św. Jana Pawła II z racji przypadającej wkrótce rocznicy śmierci i kanonizacji papieża Polaka. Następnie przedstawili tradycje i zwyczaje związane z obchodami Wielkiego Tygodnia w Polsce, Małopolsce oraz najbliższej okolicy. Na koniec przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia świąteczne Dyrektorowi, Nauczycielom i Uczniom oraz wręczyli tradycyjne Baranki Wielkanocne. Pan Dyrektor również dołączył się do życzeń.

• afisz18a.jpg

REKRUTACJA 2018/2019

2018-03-22 22:16

DRODZY GIMNAZJALIŚCI!!!

Ruszyła rekrutacja do naszych szkół. Serdecznie zapraszamy kandydatów do technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019 do:

• Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
    • Branżowej Szkoły I Stopnia kształcącej w zawodach: sprzedawca, fryzjer, cukiernik, kucharz, piekarz, wędliniarz, ślusarz, elektryk, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, kierowca - mechanik i innych.
  • 25550639_1471476479568044_7591982756276061429_n.jpg

ŚWIĘTO SZKOŁY

2017-12-21 00:00

Jak tradycja karze, 20 grudnia kolejny raz w naszej szkole odbyło się "Święto szkoły'' w obecności szanownych gości, którzy zechcieli przybyć na naszą uroczystość. A byli wśród nich:
    - Starosta Nowosądecki - Pan Marek Pławiak,
    - Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Powiatu Nowosądeckiego - Pani Bożena Mynarek,
    - Wojt Gminy Łososina Dolna -Pan Stanisław Golonka,
    - Proboszcz Parafii w Tęgoborzy - ks. Stanisław Berdzik,
    - Przedstawicielki Rady Rodziców - Pani Marta Kwiatkowska oraz Pani Marta Popiela.
    Inscenizacja wesela Boryny oraz spektakl mikołajkowy w wykonaniu wolontariuszy to główne atrakcje święta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta.

• zbiorka_zywnosci17_1.jpg

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

2017-12-05 00:00

W dniach 1,2 i 3 grudnia woluntariusze naszej szkoły przeprowadzili "Świąteczną zbiórkę żywności" w "Biedronce" w Łososinie Dolnej. Dzięki szczodrości klientów marketu wolontariusze zebrali około 140 kg żywności. Zebrane produkty przekazaliśmy tradycyjnie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbyszycach.
    W ramach wdzięczności pan Dyrektor ośrodka przekazał na ręce wolontariuszy piękny stroik bożonarodzeniowy wykonany przez pensjonariuszy ośrodka.

• dzike_smaki17_1.jpg

"DZIKIE SMAKI SĄDECCZYZNY"

2017-11-25 00:00

16 listopada 2017r. odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego "Dzikie Smaki Sądecczyzny" w Muszynie. W tym roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przyrządzali dania z bażanta.
    Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Czyżycka i Kamil Kantek z kl IV technikum. Przygotowali oni pod czujnym okiem P. Marty Grabowkiej „Rolowanego bażanta z wędzoną słoniną i gołąbkiem z grillowanej kapusty z rydzami”.
    Oprócz przygotowania potrawy zadaniem uczestników było zaprezentowanie jej licznym gościom z panem Starostą na czele, władzom Muszyny, restauratorom i wielu innym osobom.
    Nasi uczniowie zajęli IV miejsce otrzymując wyróżnienie, nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na uroczystą kolacje w 4-gwiazdkowym hotelu "Klimek" w Muszynie.

• listopad1.jpg

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2017-11-20 06:38

11 listopada delegacja młodzieży z klasy IV tehnikum: Dominika Olchawa i Kamil Kantek wraz z Panem Dyrektorem wzięli udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości miały miejsce w Łososinie Dolnej. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z włodarzami gminy i powiatu uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny, po której złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców gminy, którzy zginęli w Auschwitz, Katyniu i wojnie obronnej 1939 roku. Następnie obejrzeli okolicznościowy spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.

• dzien_nauczyciela17_1.jpg

2017-10-14 00:00
  • ewakuacja17_1.jpg

PRÓBNA EWAKUACJA

2017-10-13 00:00

W dniu 12 października nasza społeczność szkolna uczestniczyła w próbnej ewakuacji na wypadek pożaru. Akcja przeprowadzona została sprawnie przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy pod dowództwem Pana Grzegorza Wadowskiego. Z gestego dymu uczniów wyprowadzili nauczyciele natomiast strażacy zaopatrzeni w maski i butle tlenowe wynieśli jedną "zaginioną uczennicę" z pomieszczeń szkoły.