• stypendium14_1.jpg

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

2014-12-19 21:24

Brawo Damian, brawo, brawo!
    W sali głównej ODN w Nowym Sączu odbyło się wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego szkół ponadgimnazjalnych. Wśród tej elity znalazł się nasz uczeń klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Damian Nowak.
    Tak trzymaj!!!

• swieto_szkoly14_18.jpg

ŚWIĘTO SZKOŁY

2014-12-15 21:08

Tradycyjnie na początku grudnia obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku związane nie tylko z dniem śmierci naszego patrona, ale i z 90-tą rocznicą przyznania Reymontowi Literackiej Nagrody Nobla za epos CHŁOPI. UROCZYSTOŚĆ rozpoczęliśmy przypomnieniem historii szkoły w ciekawym ujęciu prezentacji multimedialnej oraz życiorysu pisarza. Swoim występem i obecnością uświetnili naszą uroczystość: dzieci z tęgoborskiego przedszkola BAJKA, Św. Mikołaj i grupa wokalno-taneczna STYLIZOWANA CLEO.
    Degustacja regionalnych wyrobów zakończyła obchody święta.

• baristy_kurs14_1.jpg

KURS BARISTY

2014-12-03 21:17

Na przełomie listopada i grudnia odbył się w naszej szkole kurs baristy.
    Barista – osoba zawodowo zajmująca się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy.
    Kursy dla baristów obejmują zwykle naukę takich umiejętności jak:
    - znajomość gatunków kawy
    - przyrządzanie kawy
    - przygotowywanie artystycznych kaw (warstwowych itp.)
    - prawidłowe dbanie o ekspres do kawy

• lyzwy14_63.jpg

WYCIECZKA NA LODOWISKO DO KRYNICY

2014-12-02 22:20

21.11.2014r. odbyła się wycieczka do Krynicy na zajęcia rekreacyjno – sportowe. Uczniowie klasy III TŻiUG pod opieką p. A. Zielińskiej mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy „figurowej” na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że uczniowie radzili sobie wspaniale i nikogo nie zostawili na lodzie. Chłopcy służyli pomocnym ramieniem dziewczynom i na odwrót. Mając całe lodowisko do dyspozycji, można było tworzyć różne ciekawe układy. Mimo bolących kolan i kostek zabawa była niepowtarzalna.

• IMG_5946_wynik.JPG

WARSZTATY KULINARNE - "NA ŚLIWKOWYM SZLAKU"

2014-12-01 10:08

Warsztaty kulinarne na bazie produktów regionalnych, tradycyjnych oraz lokalnych przy współpracy z Stowarzyszeniem „Na Śliwkowym Szlaku”.

• 11_listopada141.jpg

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2014-11-18 13:29

12 listopada spotkaliśmy się by wspólnie świętować Dzień Niepodległości. Uczniowie klasy III technikum, w ramach uroczystej akademii, przypomnieli nam najważniejsze, szczęśliwe daty z historii Polski, przedstawili okoliczności odzyskania niepodległości w 1918 roku, a także postać Józefa Piłsudskiego. W szczególny sposób zaakcentowano związki marszałka z ziemią sądecką, a to w związku z, przypadającą w tym roku, stuletnią rocznicą bitwy marcinkowickiej.